تعمیر انواع ساید بای ساید الکترولوکس

تاریخ : 1402.01.23
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

یخچال و فریزر یکی از مهم ترین وسیله های منازل می باشند، که در چندین سال گذشته جای خود را به ساید بای ساید های پیشرفته تر داده اند، ساید بای ساید های الکترولوکس نیز مانند سایر وسیله های برقی ممکن است دچار خرابی و مشکل شوند، در صورت مشاهده کوچکترین خرابی و مشکل در ساید بای ساید های الکترولوکس بهتر است که سریعا اقدام به تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس خود کنید، زیرا اگر مشکلات کوچک رفع نشوند باعث بروز خرابی های بزرگتر با خسارت های بیشتر می شود.

 

تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس

 

تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس یک کار تخصصی می باشد و به همین دلیل بهتر است که تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس را به یک تکنسین بسپارید، زیرا کوچکترین اشتباه و خطا در هنگام تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس می تواند، باعث بروز مشکلات بزرگ تر و بیشتر شود، اما قصد داریم در ادامه این مقاله به مشکلات رایج در ساید بای ساید ها و نحوه عیب یابی آن ها را در اختیارتان قرار دهیم، تا در هنگام مشاهده مشکل در ساید بای ساید الکترولوکس بتوانید به راحتی ایرادات را شناسایی کنید تا هنگام تماس با تعمیرکار مدارسرویس بتوانید علت خرابی را توضیح دهید.

 

 

چگونه به عیب یابی ساید بای ساید الکترولوکس بپردازیم

 

اولین قدم که برای عیب یابی هر دستگاه لازم است به آن توجه کنید این نکته است که ببینید چه تغییری در روند کار دستگاه شما ایجاد شده است و کارکرد آن چه تفاوتی با زمانی که سالم بود کرده است.

برای عیب یابی ساید بای ساید الکترولوکس توجه کنید و ببینید که مشکلاتی مانند برفک زدن، سرد نکردن دستگاه، صدای غیر معقول، یخ زدن مواد غذایی، سرمایی بیش از اندازه، گرمای بیش از حد و ... را در دستگاه خود مشاهده می کنید یا خیر، اگر هر یک از این موارد را در ساید بای ساید الکترولوکس خود مشاهده کردید، باید به بررسی محدوده که این مشکلات به دلیل خرابی آن قطعات به وجود می آید بپردازید.

 

عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید الکترولوکس هنگامی که دستگاه روشن نمی شود

از رایج ترین مشکلاتی که در وسیله های برقی مانند ساید بای ساید الکترولوکس رخ می دهد، روشن نشدن دستگاه می باشد.

در صورت روشن نشدن ساید بای ساید الکترولوکس و یا خاموش شدن آن به صورت ناگهانی در ابتدا از اتصال دوشاخه به پریز مطمئن شوید و اگر دوشاخه متصل بود از اتصال جریان الکتریکی داخل پریز مطمئن شوید، میتوانید اتصال پریز را توسط مولتی متر بررسی کنید.

اگر اتصالات جریان برق به ساید بای ساید الکترولوکس شما برقرار بود، باید به بررسی برد و قطعات الکترونیکی مانند ترموستات، اورلود، سیم های ارتباط، برد الکتریکی، موتور و ... بپردازید که انجام این کار کامل تخصصی می باشد و باید از تعمیرکار مدارسرویس کمک بگیرید.

 

عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس هنگام خیس بودن و چکه کردن آب از اپراتور

هنگام مشاهده این مشکل در ساید بای ساید الکترولوکسباید به بررسی ترمستات بپردازید، اگرترموستات ساید بای ساید شما روی درجه نا مناسبی قرار گرفته باشد و یا اگر ترموستات ساید بای ساید الکترولوکس به میزان کم تر تنظیم شده باشد، سرماییکه توسط ترموستات ساید بای ساید الکترولوکس ایجاد می شود،جوابگوی نیاز ساید بای ساید الکترولوکس نمی باشدمیتوانید برای رفع این مشکل در یخچال های ساید بای ساید الکترولوکس با حرکت ولوم ترموستات در جهت عقربه‌های ساعت، میزان سرماسازی ساید بای ساید الکترولوکسرا افزایش دهید، در این صورت دیگه آب از اپراتور چکه نمی کند،ازدیگر علت های بروز آب و چکه کردن آب در انواع ساید بای ساید های الکترولوکس تنظیم نبودن محل قرارگیری ترموستات باشد زیرا ممکن است به دلیل تنظیم نامناسب یا ضعیف شدن فنر زیر اهرم کلید ترموستات ساید بای ساید الکترولوکس، مدت توقف ترموستات یخچالافزایش یابد و به دلیل این افزایش دما در اواپراتور ساید بای ساید الکترولوکس، برفک‌های دستگاه ذوب شود و باعث ریزش قطرات آب در ساید بای ساید های الکترولوکس شود. برای تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس در هنگام بروز این مشکل، باید پیچ تنظیم ترموستات را در جهت عقربه‌های ساعت بپیچانید تا بتوانید زمان توقف ترموستات ساید بای ساید الکترولوکسرا کاهش دهید.

 

عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس هنگامی که آبسرد کن و یخساز کار نمی کند

بیشترین استفاده ای که از یخچال های ساید بای ساید الکترولوکس می شود، استفاده از آبسرد کن و یخساز می باشد و به همین دلیل از قطعاتی می باشند که بیشتر دچار مشکل می شوند ، برای برطرف کردن این مشکل در ساید بای ساید الکترولوکس باید در ابتدا شیر آب متصل به آن ها را بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشد.

در برخی موارد نیز ممکن است که لوله آب متصل به یخ ساز و آب سرد کن ساید بای ساید الکترولوکس مسدود شده باشد که باید آن را بررسی کنید و در صورت مسدود بودن آن را باز کنید.

 

عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس هنگام مشاهده برفک های ریز روی لوازم داخل فریزر

اگر روی مواد غذایی موجود در قسمت فریزر ساید بای ساید الکترولوکس خود برفک های ریز مشاهده کردید، نگران نباشید این مسئله به دلیل باز بودن درب یخچال به وجود آمده است.

اما اگر پس از سفت کردن درب یخچال مجدد متوجه شدید که درب ساید بای ساید الکترولوکس باز است باید میکرو سوئیچ درب ساید بای ساید الکترولوکس را بررسی کنید، زیرا ممکن است که به دلیل خراب میکروسوئیچ درب کاملا چفت نشود.

همچنین ممکن است که لاستیک های دور درب ساید بای ساید الکترولوکس پوسیده یا کنده شده باشد و به همین دلیل درب یخچال الکترولوکس کاملا بسته نشود و باعث بروز برفک شود.

 

عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید زمانی که هنگام کار صدای ناهنجار تولید می کند

یکی از دلایلی که باعث ایجاد سر و صدای هنگام کار ساید بای ساید الکترولوکس می شود، هم تراز نبود محل قرار گرفتن یخچال می باشد زیرا به چرخش روتور دستگاه درون موتور دچار می شود، اگر از تراز بودن محل قرارگیری ساید بای ساید الکترولوکس خود اطمینان دارید، به بررسی موارد دیگر بپردازید.

گاهی ممکن است که موتور فن ساید بای ساید دچار مشکل شده باشد و در برخی از مدل های ساید بای ساید های الکترولوکس که برای خنک شدن کندانسور و یا موتور آن ها از فن استفاده می شود، هم ممکن است سیم هایی که از کلاف مدار خود خارج شده اند، به فن برخورد کنند و هنگام کار ساید بای ساید الکترولوکس شما سر و صدای زیادی ایجاد شود،یا امکان دارد که یاتاقان های ساید بای ساید الکترولوکسدچار مشکل شده باشند و باعث ایجاد صدای ناهنجار هنگام کار کردن ساید بای ساید الکترولوکس شود.

 

یکی دیگر از دلایل صدای نامعقول یخچال ساید بای ساید الکترولوکس شل بودن، اتصالات موتور یخچال و یا همان کمپرسور به شاسی ساید بای ساید الکترولوکس می باشد، برای رفع این مشکل می توان کندانسور را با دست حرکت داد و در محل مورد نظر محکم کرد و در ادامه باید اتصالات موتور ساید بای ساید به شاسی بررسی شود و در اگر پیچ و مهره های آن شل شده باشند آن ها را سفت کرد.

اگر با بررسی موارد بالا صدای دستگاه شما برطرف نشد باید برای تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس خود به یک تعمیرکار نیاز دارید که پوسته کمپرسور دستگاه شما را جدا کند و قطعات مکانیکی آن را سرویس کند.

 

عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس هنگام چشمک زن صفحه نمایش

معمولا تمامی ساید بای ساید های الکترولوکس دارای صفحه نمایش می باشند که در برخی از موارد چشمک میزند، این چشمک ممکن به دلیل خرابی برخی از قطعات مانند یخ ساز، سنسور فریزر، سنسور یخ ساز، سیستم برفک زدایی، سنسور برفک زدایی، محفظه جادویی، فن یخچال و ... می باشد که باید با مشاهده چشمک زن به بررسی این قطعات کنید، سپس اقدام به تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس خود کنید.

 

عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس هنگامی که دمای تعیین شده با دمای واقعی متفاوت است

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ساید بای ساید الکترولوکس به وجود بیاید تنظیم نبودن و یا هماهنگ نبودن دمای تنظیم شده و دمای واقعی دستگاه می باشد.

این مسئله نگران کننده نیست و ممکن است به دلیل باز ماندن طولانی مدت درب ساید بای ساید الکترولوکس اتفاق افتاده باشد.

اگر باز ماندن درب یخچال به صورت اتفاقی نباشد باید میکرو سوئیچ درب ساید بای ساید الکترولوکس و لاستیک دور درب را چک کنید تا از صحت سلامت آن ها مطمئن شوید.

 

عیب یابی و تعمیرساید بای ساید الکترولوکس هنگامی یخچال خنک نمی کند یا دمای یخچال گرم است

در ابتدا بررسی کنید که دمای ساید بای ساید خود را به صورت اتفاقی بیشتر از دمای استاندار تعیین نکرده باشید، در غیر این صورت ممکن است که خرابی در قسمت هیتر یخ زدایی، سنسور یخ زدایی، برد کنترلی، نشتی در قسمت سیکل سرمایشی باعث تغییر دما و یا گرم شدن دمای ساید بای ساید الکترولوکس شود.

برای جلوگیری از گرم شدن دمای یخچال سعی کنید که غذای ها را گرم درون یخچال قرار ندهید و یا تمامی مواد غذایی را در یک طبقه نچینید و این کار را به صورت پراکنده انجام دهید.

 

 

سوالات متداول تعمیر ساید بای ساید الکترولوکس

 

  • چرا ساید بای ساید الکترولوکس به کندی قطعات یخ را می سازد، آیا نیاز به تعمیر دارد ؟ خیر ممکن است که درب ساید بای ساید الکترولوکس مدت طولانی باز مانده باشد و یا دمای آن تغییر کرده باشد، این دو مورد را بررسی کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل از یک تعمیرکار کمک بگیرید.
  • چرا آب ساید بای ساید الکترولوکس بوی و طعم بدی دارد ؟ بروز چنین مشکلی در ساید بای ساید الکترولوکس به این دلیل می باشد که از دیسپنسر مدت زیادی است که استفاده نشده است.
  • چرا داخل ساید بای ساید الکترولوکس بوی بد می دهد ؟ بوی بد داخل یخچال تنها به دلیل قرار دادن مواد غذایی به صورت در باز در آن می باشد، سعی کنید مواد غذایی، مخصوصا مواد غذایی پخته را در ظروف در بسته قرار دهید.
  • چرا قطعات یخ یخساز ساید بای ساید الکترولوکس کوچک و پوک هستند ؟ دلیل بروز این مشکل در ساید بای ساید الکترولوکس به دلیل مسدود بودن فیلتر آب می باشد ، برای رفع این مشکل باید کارتریج فیلتر قبلی را جایگزین کارتریج جدید کنید.

 

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال