تعمیر انواع جاروبرقی جی پلاس

تاریخ : 1402.03.08
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

یکی از وسیله های پر مصرف منازل، جاروبرقی می باشد و به دلیل استفاده مکرر از آن ممکن است این دستگاه دچار خرابی و مشکل شود، معمولا پس از خرابی هر دستگاه باید به فکر تعمیر آن باشیم، مشکلات و عیب های جاروبرقی جی پلاس به دو بخش مشکلات ظاهری و فنی تقسیم می شود، عیب های ظاهری جاروبرقی ها معمولا سطحی می باشند و به راحتی برطرف می شوند، اما عیب های داخلی جاروبرقی جی پلاس کمی پیچیده تر و تخصصی تر می باشند و برای تعمیرات آن نیاز به یک متخصص دارید. اغلب ایرادات و مشکلات فنی جاروبرقی جی پلاس نیز به راحتی تعمیر می شوند اما برخی از مشکلات را نمیتوان، بنابراین میتوان گفت بهترین روش برای تعمیر جاروبرقی جی پلاس کمک گرفتن از یک تکنسین متخصص می باشد که بتواند در کم ترین زمان ممکن جارو برقی جی پلاس شما را عیب یابی و تعمیر کند.

 

تعمیر جاروبرقی جی پلاس

 

در ادامه برخی از مشکلات رایج جاروبرقی های جی پلاس را در اختیارتان قرار می دهیم، تا در صورت بروز خرابی و مشکل بتوانید آن را شناسایی کنید و در صورت امکان خودتان اقدام به تعمیر جاروبرقی جی پلاس در منزل بپردازید.

 

چگونه به عیب یابی و تعمیر جاروبرقی جی پلاس بپردازیم

 

عیب یابی و تعمیرجاروبرقی جی پلاس در صورت روشن نشدن و یا خاموش شدن آن حین کار

 

یکی از رایج تررین مشکلات که ممکن است در حین کار با جارو برقی جی پلاس اتفاق بیفتد، روشن نشدن آن و خاموش شدن آن حین کار می باشد، این مشکل در جارو برقی جی پلاس ممکن است که به چند دلیل اتفاق بیفتد که عبارتند از

 • دو شاخه : ممکن است حین کار به دلیل کشیدن بیش از اندازه جاروبرقی جی پلاس دو شاخه آن از پریز جدا شده باشد و شما متوجه نشده باشید و به همین دلیل دستگاه خاموش شده باشد.
 • پریز : اگر دو شاخه جاروبرقی جی پلاس به پریز متصل است و جاروبرقی جی پلاس شما روشن نمی شود، پریز را چک کنید زیرا ممکن است که اتصال برق به پریز قطع شده باشد، برای تست سالم بودن پریز می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید.
 • فیوز : از دیگر علت های خاموش شدن ناگهانی و یا روشن نشدن جاروبرقی جی پلاس می تواند قطع شدن فیوز باشد، دیگر وسایل برقی خود را نیز نگاه کنید و اگر یرق نداشتند اتصال فیوز منزل و یا ساختمان را بررسی کنید.
 • کابل جاروبرقی : یکیدیگر از علت های خاموش شدن و یا روشن نشدن جاروبرقی جی پلاس شما می تواند، پارگی کابل جاروبرقی جی پلاس باشد، کابل جارو برقی یکی از حساس ترین و مهم ترین اجزا می باشد و به مرور زمان ممکن است دچار ساییدگی و پارگی شود و اگر ان را تعمیر نکنید، ممکن است باعث اختلال در سیستم برقی جاروبرقی جی پلاس شود.
 • کلید خاموش و روشن : ممکن است که کلید خاموش روشن جاروبرقی جی پلاس دچار خرابی شده باشد، برای تست سلامتی این کلید دو شاخه جارو برقی جی پلاس را از پریز جدا کنید و به وسیله یک اهم متر سلامت کلید خاموش و روشن جاروبرقی جی پلاس را تست کنید، اگر کلید روشن باشد اهم متر عدد صفر را نشان می دهد و اگر خاموش باشد عدد بی نهایت را نشان می دهد، اگر غیر از این دو عدد را اهم متر شما نشان داد کلید خاموش روشن جارو برقی جی پلاس شما خراب می باشد و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.
 • رله : برخی از جاروبرقی های جی پلاس مجهز به رله می باشند و تا مدار رله بسته نشود و کلید قدرت آن متصل نشود، جاروبرقی جی پلاس روشن نمی شود. بهترین روش برای تست سلامت رله دستگاه، تست سیم های متصل شده به کلید های روی دستگاه به کمک اهم متر می باشد، دستگاه را به برق متصل کنید و به کمک یک پیچ گوشتی که دسته آن عایق است کلید قدرت رله را ببندید، اگر جاروبرقی جی پلاس شما کار کرد نشان دهنده آن است که رله دستگاه خراب است.
 • گرمی بیش از حد جارو برقی : اگر هنگام کار با جاروبرقی جی پلاس دستگاه شما خاموش شد، بررسی کنید که دستگاه شما بیش از حد گرم نشده باشد، زیرا برخی از جاروبرقی های جی پلاس در صورت کار زیاد ممکن است خود به خود خاموش شوند.
 • سیم جمع کن جاروبرقی جی پلاس : اگر برق وارد سیم جمع کن جاروبرقی جی پلاس شود، به دلیل نداشتن اتصال شاخک های سیم جمع کن، به حلقه های گردان قرقره برق وارد دستگاه نمی شود و در نتیجه جاروبرقی روشن نمی شود. برای تعمیر جاروبرقی جی پلاس در صورت وجود این مشکل شاخک ها را به حالت عمود به یکدیگر نزدیک کنید و سپس قرقره را روی آن قرار دهید و این حرکت باعث می شود که شاخک ها به دلیل فشار به یکدیگر نزدیک شوند و حالت فنری شاخک‌ها موجب برقراری ارتباط بین شاخک ها و در نتیجه روشن شدن جاروبرقی جی پلاس می شود.
 • موتور جاروبرقی : یکی از دلایل دیگر در روشن نشدن جاروبرقی جی پلاس ممکن است که سوختن موتور آن باشد، اگر موتور دستگاه سوخته باشد نشانه ی سوختگی آن کاملا روی آرمیچر ها مشخص می باشد، در صورت بروز این مشکل باید برای تعمیر جاروبرقی جی پلاس اقدام به تعمیر و یا تعویض موتور جارو برقی توسط یک فرد متخصص کنید.

 

تعمیر جاروبرقی جی پلاس هنگامی که موتور آن روشن می شود اما قدرت زیادی ندارد

 

 • کثیفی کلکتور : کثیفی در کلکتور جاروبرقی جی پلاس باعث کم شدن قدرت موتور جاروبرقی می شود، برای تمیز کردن کلتور جارو برقی جی پلاس می توانید از تینر فرار قوی و یا بنزین استفاده کنید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان برای تمیز کردن کلکتور جاروبرقی جی پلاس از سمباده استفاده نکنید. برای تعمیر جاروبرقی جی پلاس در صورت کثیفی کلتور تنها کافی است که آن را تمیز کنید.
 • خرابی زغال : خرابی زغال جاروبرقی جی پلاس می تواند باعث کاهش قدرت موتور دستگاه شود، همچنین در برخی شرایط ممکن است که پس از تعویض زغال نیز قدرت دستگاه تغییر ینکند، زیرا هنگام تعویض زغال دستگاه با کلتور به حالت حلال در نیامده باشد و اگر در جهت خلاف شروع به گردش کند باعث از بین رفتن کلتور سطح زغال می شود، بنابراین بهتر است برای تعمیر جاروبرقی جی پلاس در صورتع خرابی زغال و تعویض ان از یک تکنسین کمک بگیرید .
 • نیم سوز بودن موتور : یکی از رایج دلیل هایی که باعث کاهش قدرت موتور جاروبرقی جی پلاس می شود، نیم سوز بودن آن می باشد، موتور نیم سوز سریعا داغ می شود و قدرتی ندارد، نیم سوز بودن موتور جاروبرقی جی پلاس را میتوان به راحتی با اندازه گیری جریان مصرفی دستگاه تشخیص داد و جریان مصرفی موتور نیم سوز در جاروبرقی جی پلاس معمولا چندین برابر جریان نامی دستگاه می باشد، برای تعمیر جاروبرقی جی پلاس در هنگام نیم سوز شدن موتور آن سریعا از یک تعمیرکار حرفه ای مدارسرویس کمک بگیرید تا قبل از سوختن کامل موتور بتوانید آن را تعمیر کنید.
 • خرابی یاطاقان : آرمیچر های جاروبرقی جی پلاس به کمک یاطاقان ها می چرخند، و اگر بلبرینگ ها یا جی پلاس های خراب شوند، آرمیچر های جاروبرقی جی پلاس به درستی نمی چرخند و یا هنگام چرخش به کفشک های قطب درگیر می شوند و علاوه بر ایجاد صدای نا هنجار در جارو برقی جی پلاس باعث کاهش قدرت موتور آن نیز می شود.

 

 

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی جی پلاس هنگامی که مکش آن ضعیف است

 

 • ضعیف بودن یا نیم سوز بودن موتور جاروبرقی جی پلاس : نیم سوز بودن موتور جاروبرقی جی پلاس یکی از عمده دلایلی می باشد که باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی جی پلاس می شود که درقسمت بالا توضیح داده شد.
 • پر شدن کیسه زباله : معمولا کیسه های زباله جاروبرقی های جی پلاس از نوع یکبار مصرف می باشند و بهتر است هر چند وقت آن را چک کنید تا در صورت پر بودن آن را تعویض کنید و یا اگر جاروبرقی جی پلاس شما از نوع قدیمی تر می باشد آن را تخلیه کنید و هر چند وقت یکبار آن را شست و شو دهید، تا ذرات گرد و غبار آن از بین رود، زیرا یکی از عمده دلایل مکش جاروبرقی جی پلاس پر بودن کیسه زباله دستگاه می باشد.
 • مسدود و یا سوراخ بودن لوله های رابط جاروبرقی جی پلاس : اگر کیسه زباله جارو برقی خود را تازه عوض کرده اید و مکش جارو برقی شما کم است، بهتر است که لوله های رابط جاروبرقی جی پلاس را بررسی کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید، زیرا سوراخ بودن لوله های رابط جاروبرقی جی پلاس باعث کاهش مکش آن می شود. همچنین ممکن است که داخل لوله ی جاروبرقی جی پلاس جسمی گیر کرده باشد و باعث کاهش مکش آن شود.
 • کثیف بودن فیلتر جاروبرقی جی پلاس : فیلتر جاروبرقی جی پلاس یکی از اجزای مهم آن به حساب می آید و کثیف بودن این فیلتر باعث کاهش مکش جاروبرقی جی پلاس می شود، بنابراین بهترین کار تمیز کردن فیلتر جاروبرقی جی پلاس هر چند وقت یکبار می باشد.

 

 

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی جی پلاس هنگام تولید صدای ناهنجار در کار کردن

 

 • خرابی پروانهخرابی پروانه های جاروبرقی جی پلاس یکی از دلایلی می باشد که باعث ایجاد صدای ناهنجار هنگام کار کردن جارو برقی می باشد، برای تعمیر جاروبرقی جی پلاس در صورت خرابی پروانه آن بهتر است که جارو برقی جی پلاس را باز کرده و پروانه یا پروانه های آن را ( برخی از جاروبرقی های جی پلاس دارای یک پروانه و برخی دیگر دارای دو پروانه می باشند ) بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه خرابی آن را تعویض کنید.
 • خرابی نگهدارنده های لاستیکی : در دستگاه های برقی مانند جاروبرقی های جی پلاس، به دلیل اینکه هنگام کار ممکن است که قطعات به دلیل لرزش به یکدیگر برخورد کنند، از لاستیک های پلاستیکی استفاده می شود که ایجاد صدا نشود، در برخی موارد ممکن است که لاستیک های پلاستیکی بین قطعات جاروبرقی جی پلاس دچار ساییدگی و یا فرسوده شده باشند و باعث ایجاد صدای ناهنجار هنگام کارکردن جاروبرقی جی پلاس شود، اگر پس از بررسی متوجه شدید که علت صدای جارو برقی جی پلاس شما به دلیل این لاستیک ها می باشند آن ها تعویض کنید.

 

 

دسته بندی :  تعمیر جاروبرقی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال