تعمیر انواع آبسردکن وستل

تاریخ : 1402.03.14
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

آبسردکن ها یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین وسیله ها بخصوص در فصل تابستان می باشند، نوشیدن آب خنک در فصل گرما یکی از لذت بخش ترین کار ها می باشد و به همین دلیل امروزه آبسرد کن های زیادی دربرند ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند، آبسرد کن های وستل می باشد که در بهترین مدل ها و بهترین کیفیت در بازار عرضه می گردند و معمولا از آبسردکن های وستل در محیط های عمومی مانند بانک ها، اداره ها، باشگاه ها، پاساژ ها، ، مدارس، شرکت ها، سالن های آرایشی، بیمارستان ها و ... استفاده می شود و خرابی آن ها باعث کلافگی و تشدید گرما می شود، هر چند که آبسردکن ها صرفا برای تامین آب سرد نمی باشند و آب جوش مصرفی را نیز تامین می کنند، اما به نام آبسردکن معروف می باشند، آبسردکن وستل به دلیل پرکاربرد بودن و استفاده از آن در مکان های عمومی و عدم استفاده صحیح از آن ممکن است که دچار خرابی شود، در صورت مشاهده خرابی در این دستگاه باید اقدام به تعمیر آن کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های عیب یابی و تعمیر آبسرد کن وستل آشنا شوید.

 

تعمیر آبسردکن وستل

 

مشکلات رایج آبسردکن وستل

 • آب خروجی از آب سرد کن وستل بوی نامطبوعی می دهد
 • نشت آب، از پدال های آبسردکن وستل
 • آب سرد کن وستل روشن نمی شود
 • آبسردکن وستل آب را گرم نمی کند
 • آبسردکن وستل آب را خنک نمی کند
 • ایجاد صدا های غیرمعقول در آبسرد کن وستل
 • خروج و نشت آب از زیر ابسردکن وستل
 • پدال های آبسرد کن وستل شکسته است
 • فیلتر های آبسردکن وستل نیاز به تعویض داردند

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن وستل ، هنگامی که کار نمی کند

 

معمولا آبسردکن های وستل بعد از راه اندازی و نصب و قرار گرفتن در محل مورد نظر به صورت دائم کار می کنند، اما در برخی از موارد با فراهم بودن تمامی شرایط ممکن است که آب سرد کن وستل کار نکند.

در ابتدا توجه داشته باشید که برخی از آبسردکن های وستل به وسیله برق کار می کنند، بنابراین در این آبسردکن ها بررسی کنید که دو شاخه به پریز متصل است و جریان برق در پریز برقرار است.

از دیگر دلایلی که باعث کار نکردن آبسردکن های وستل می شود، تنظیم نبودن ترموستات دمایی می باشد. ترموستات جزو قطعات حساس و مهم در آب سردکن های وستل می باشد که وظیفه ی آن بعد از تنظیم دمای آبسردکن وستل شروع می شود و با شروع کار و بالا رفتن دمای آبسردکن وستل تا دمای مناسب فعالیت می کند و با رسیدن دمای آب به میزان تعیین شده فعالیت ترموستات متوقف می شود و بنابراین در صورت خرابی و کار نکردن ترموستات آبسرد کن وستل، دستگاه نیز کار نمی کند.

از دیگر علت های کار نکردن آبسردکن وستل خرابی در قسمت برد دستگاه می باشد، هر گونه اختلال و خرابی در برد آبسرد کن وستل عملکرد دستگاه را کاملا متوقف می کند.

سوختن خازن دستگاه از دیگر علت های کار نکردن آب سردکن وستل می باشد.

خراب بودن موتور آبسردکن وستل، از دیگر عواملی می باشد که باعث می شود، عملکرد دستگاه کاملا متوقف شود. برای تعمیر آبسردکن وستل در چنین حالتی حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای مدارسرویس کمک بگیرید.

 

 

تعمیر آبسردکن وستل هنگام نشت آب

 

از عمده مشکلاتی که معمولا در دستگاه های مخزن داری که با آب کار می کنند، به وجود می آید، نشت آب در دستگاه می باشد، در آبسرد کن های وستل نیز، آب ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی شود، نشت آب در آب سردکن های وستل ممکن است به دلیل، نشتی و سوراخ در قسمت مخزن آبسردکن وستل باشد، مخزن آبسردکن وستلاز جنس پلاستیک و یا از جنس استیل می باشد، اگر علت نشت آب در آبسردکن وستل در این قسمت از آب سرد کن وستل نباشد، امکان داردکه اتصالات داخلی دستگاه مانند پمپ ضعیف باشد.

برای تعمیر آبسردکن وستل،هنگام نشت آب، اگر ایراد در مخزن باشد، باید برای جلوگیری از سرازیر شدن آب مخزن باید مخزن آبسردکن وستل را عایق بندی یا اصطلاحا مهر و موم کنید، اما اگر نشتی آب به دلیل ترک و یا وجود سوراخ در قسمت مخزن باشد، مخزن آبسرد کن وستل قابل ترمیم نیست و باید باید مخزن آبسردکن وستل خود را تعویض کنید، اگر علت نشت آب به دلیل ایراد در پمپ باشد باید پمپ آب سردکن وستل خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

اما اگر نشتی آب در آبسردکن وستل، به علت ضعیف بودن اتصالات داخلی باشد، در ابتدا باید آب سردکن را خاموش کنید و اتصال لوله در پشت آب سردکن وستل را قطع کنید و بررسی کنید که پمپ به درستی در جایگاه خود نصب شده است و در صورت هرگونه مشکل مجدد آن را نصب کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن وستل هنگام ایجاد صدای غیرمعقول حین کار

 

گاهی کارکرد آبسردکن کاملا طبیعی می باشد، اما حین کار صدا های غیرمعقلی از دستگاه تولید می شود، این مسئله به دلایل مختلفی در آبسردکن های وستل ایجاد می شود، یکی از علت های ایجاد صدا در آبسردکن وستل تراز نبودن، محل قرارگیری آب سردکن وستل می باشد، از دیگر دلایل تولید صدا در آبسردکن های وستل، شل بودن پیچ های موتور آب سردکن وستل و پیچ های کندانسور می باشد و یا ممکن است که پروانه های فن آبسردکن وستل شل شده باشد.

برای تعمیر آب سردکن وستل در هنگام ایجاد سر وصدا باید محل قرار گرفتن آبسرد کن وستل را بررسی کنید زیرا ممکن است که تراز نباشد و اگر تراز بود پیچ های نام برده آب سردکن وستل را بررسی کنید و در صورت نیاز و شل بودن، آن ها را سفت کنید و یا اگر پروانه فن شل شده باشد پیچ های آن را سفت کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسرد کن وستل هنگامی که کار موتور زیاد است اما بازدهی دستگاه کم است

 

گاهی مواقع نیز در آب سردکن های وستل، مدت کار موتور آبسرد کن وستل بیش از حد است اما بازدهی کار آب سردکن بسیار کم است و آب را کم خنک می کند، علت بروز این مشکل در آبسردکن های وستل موارد زیر می باشد :

 • کثیفی کندانسور
 • نبود جریان هوا روی کندانسور
 • کاهش گاز دستگاه

برای تعمیر آبسردکن وستل، در صورت بروز این مشکل باید کندانسور آبسردکن وستل را با مایع توزن شستشو دهید، و با گاز ازت سیکل آن را تمیز کنید، برای ایجاد جریان هوا روی کندانسور آبسردکن وستل اگر در مقابل دریچه تنفس هوای جلوی کندانسور مانعی قرار دارد، باید مانع را بردارید تا مشکل انتقال هوا، برطرف شود و اگر کمبود میزان گاز آبسرد کن وستل، باعث بروز این اتفاق می باشد، گاز مورد نیاز را به آبسردکن وستل تزریق کنید.

 

 

عیب یابی آبسرد کن وستل هنگامی که مدت کار موتور کم است ولی آب خنک می شود

 

در برخی موارد هم ممکن است که آب توزیع شده از آبسردکن وستل خنک باشد، اما مدت کار مواور کم و مدت خاموشی دستگاه بیشتر است، این مسئله در آبسردکن های وستل ممکن است به دلیل کم بودن درجه ولوم ترموستات، تنظیم نبودن ترموستات و خراب بودن ترموستات به وجود بیاید. برای تعمیر آبسرد کن وستل در هنگام بروز این مشکل باید ولوم ترموستات دستگاه را روی درجه ی بیشتر قرار دهید تا مشکل آبسردکن وستل بر طرف شود، در ادامه ترموستات را تنظیم کنید و اگر همچنان دچار مشکل بود ، ترموستات آبسردکن وستل را با مدل مشابه خودش تعویض کنید .

 

دسته بندی :  تعمیر آبسردکن

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال