تعمیر انواع آبسردکن میدیا

تاریخ : 1402.03.16
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

آبسردکن ها یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین وسیله ها بخصوص در فصل تابستان می باشند، نوشیدن آب خنک در فصل گرما یکی از لذت بخش ترین کار ها می باشد و به همین دلیل امروزه آبسرد کن های زیادی دربرند ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند، آبسرد کن های میدیا می باشد که در بهترین مدل ها و بهترین کیفیت در بازار عرضه می گردند و معمولا از آبسردکن های میدیا در محیط های عمومی مانند بانک ها، اداره ها، باشگاه ها، پاساژ ها، ، مدارس، شرکت ها، سالن های آرایشی، بیمارستان ها و ... استفاده می شود و خرابی آن ها باعث کلافگی و تشدید گرما می شود، هر چند که آبسردکن ها صرفا برای تامین آب سرد نمی باشند و آب جوش مصرفی را نیز تامین می کنند، اما به نام آبسردکن معروف می باشند، آبسردکن میدیا به دلیل پرکاربرد بودن و استفاده از آن در مکان های عمومی و عدم استفاده صحیح از آن ممکن است که دچار خرابی شود، در صورت مشاهده خرابی در این دستگاه باید اقدام به تعمیر آن کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های عیب یابی و تعمیر آبسرد کن میدیا آشنا شوید.

 

تعمیر آبسردکن میدیا

 

مشکلات رایج آبسردکن میدیا

 • آب خروجی از آب سرد کن میدیا بوی نامطبوعی می دهد
 • نشت آب، از پدال های آبسردکن میدیا
 • آب سرد کن میدیا روشن نمی شود
 • آبسردکن میدیا آب را گرم نمی کند
 • آبسردکن میدیا آب را خنک نمی کند
 • ایجاد صدا های غیرمعقول در آبسرد کن میدیا
 • خروج و نشت آب از زیر ابسردکن میدیا
 • پدال های آبسرد کن میدیا شکسته است
 • فیلتر های آبسردکن میدیا نیاز به تعویض داردند

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن میدیا ، هنگامی که کار نمی کند

 

معمولا آبسردکن های میدیا بعد از راه اندازی و نصب و قرار گرفتن در محل مورد نظر به صورت دائم کار می کنند، اما در برخی از موارد با فراهم بودن تمامی شرایط ممکن است که آب سرد کن میدیا کار نکند.

در ابتدا توجه داشته باشید که برخی از آبسردکن های میدیا به وسیله برق کار می کنند، بنابراین در این آبسردکن ها بررسی کنید که دو شاخه به پریز متصل است و جریان برق در پریز برقرار است.

از دیگر دلایلی که باعث کار نکردن آبسردکن های میدیا می شود، تنظیم نبودن ترموستات دمایی می باشد. ترموستات جزو قطعات حساس و مهم در آب سردکن های میدیا می باشد که وظیفه ی آن بعد از تنظیم دمای آبسردکن میدیا شروع می شود و با شروع کار و بالا رفتن دمای آبسردکن میدیا تا دمای مناسب فعالیت می کند و با رسیدن دمای آب به میزان تعیین شده فعالیت ترموستات متوقف می شود و بنابراین در صورت خرابی و کار نکردن ترموستات آبسرد کن میدیا، دستگاه نیز کار نمی کند.

از دیگر علت های کار نکردن آبسردکن میدیا خرابی در قسمت برد دستگاه می باشد، هر گونه اختلال و خرابی در برد آبسرد کن میدیا عملکرد دستگاه را کاملا متوقف می کند.

سوختن خازن دستگاه از دیگر علت های کار نکردن آب سردکن میدیا می باشد.

خراب بودن موتور آبسردکن میدیا، از دیگر عواملی می باشد که باعث می شود، عملکرد دستگاه کاملا متوقف شود. برای تعمیر آبسردکن میدیا در چنین حالتی حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای مدارسرویس کمک بگیرید.

 

 

تعمیر آبسردکن میدیا هنگام نشت آب

 

از عمده مشکلاتی که معمولا در دستگاه های مخزن داری که با آب کار می کنند، به وجود می آید، نشت آب در دستگاه می باشد، در آبسرد کن های میدیا نیز، آب ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی شود، نشت آب در آب سردکن های میدیا ممکن است به دلیل، نشتی و سوراخ در قسمت مخزن آبسردکن میدیا باشد، مخزن آبسردکن میدیااز جنس پلاستیک و یا از جنس استیل می باشد، اگر علت نشت آب در آبسردکن میدیا در این قسمت از آب سرد کن میدیا نباشد، امکان داردکه اتصالات داخلی دستگاه مانند پمپ ضعیف باشد.

برای تعمیر آبسردکن میدیا،هنگام نشت آب، اگر ایراد در مخزن باشد، باید برای جلوگیری از سرازیر شدن آب مخزن باید مخزن آبسردکن میدیا را عایق بندی یا اصطلاحا مهر و موم کنید، اما اگر نشتی آب به دلیل ترک و یا وجود سوراخ در قسمت مخزن باشد، مخزن آبسرد کن میدیا قابل ترمیم نیست و باید باید مخزن آبسردکن میدیا خود را تعویض کنید، اگر علت نشت آب به دلیل ایراد در پمپ باشد باید پمپ آب سردکن میدیا خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

اما اگر نشتی آب در آبسردکن میدیا، به علت ضعیف بودن اتصالات داخلی باشد، در ابتدا باید آب سردکن را خاموش کنید و اتصال لوله در پشت آب سردکن میدیا را قطع کنید و بررسی کنید که پمپ به درستی در جایگاه خود نصب شده است و در صورت هرگونه مشکل مجدد آن را نصب کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن میدیا هنگام ایجاد صدای غیرمعقول حین کار

 

گاهی کارکرد آبسردکن کاملا طبیعی می باشد، اما حین کار صدا های غیرمعقلی از دستگاه تولید می شود، این مسئله به دلایل مختلفی در آبسردکن های میدیا ایجاد می شود، یکی از علت های ایجاد صدا در آبسردکن میدیا تراز نبودن، محل قرارگیری آب سردکن میدیا می باشد، از دیگر دلایل تولید صدا در آبسردکن های میدیا، شل بودن پیچ های موتور آب سردکن میدیا و پیچ های کندانسور می باشد و یا ممکن است که پروانه های فن آبسردکن میدیا شل شده باشد.

برای تعمیر آب سردکن میدیا در هنگام ایجاد سر وصدا باید محل قرار گرفتن آبسرد کن میدیا را بررسی کنید زیرا ممکن است که تراز نباشد و اگر تراز بود پیچ های نام برده آب سردکن میدیا را بررسی کنید و در صورت نیاز و شل بودن، آن ها را سفت کنید و یا اگر پروانه فن شل شده باشد پیچ های آن را سفت کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسرد کن میدیا هنگامی که کار موتور زیاد است اما بازدهی دستگاه کم است

 

گاهی مواقع نیز در آب سردکن های میدیا، مدت کار موتور آبسرد کن میدیا بیش از حد است اما بازدهی کار آب سردکن بسیار کم است و آب را کم خنک می کند، علت بروز این مشکل در آبسردکن های میدیا موارد زیر می باشد :

 • کثیفی کندانسور
 • نبود جریان هوا روی کندانسور
 • کاهش گاز دستگاه

برای تعمیر آبسردکن میدیا، در صورت بروز این مشکل باید کندانسور آبسردکن میدیا را با مایع توزن شستشو دهید، و با گاز ازت سیکل آن را تمیز کنید، برای ایجاد جریان هوا روی کندانسور آبسردکن میدیا اگر در مقابل دریچه تنفس هوای جلوی کندانسور مانعی قرار دارد، باید مانع را بردارید تا مشکل انتقال هوا، برطرف شود و اگر کمبود میزان گاز آبسرد کن میدیا، باعث بروز این اتفاق می باشد، گاز مورد نیاز را به آبسردکن میدیا تزریق کنید.

 

 

عیب یابی آبسرد کن میدیا هنگامی که مدت کار موتور کم است ولی آب خنک می شود

 

در برخی موارد هم ممکن است که آب توزیع شده از آبسردکن میدیا خنک باشد، اما مدت کار مواور کم و مدت خاموشی دستگاه بیشتر است، این مسئله در آبسردکن های میدیا ممکن است به دلیل کم بودن درجه ولوم ترموستات، تنظیم نبودن ترموستات و خراب بودن ترموستات به وجود بیاید. برای تعمیر آبسرد کن میدیا در هنگام بروز این مشکل باید ولوم ترموستات دستگاه را روی درجه ی بیشتر قرار دهید تا مشکل آبسردکن میدیا بر طرف شود، در ادامه ترموستات را تنظیم کنید و اگر همچنان دچار مشکل بود ، ترموستات آبسردکن میدیا را با مدل مشابه خودش تعویض کنید .

 

دسته بندی :  تعمیر آبسردکن

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال