تعمیر انواع آبسردکن کردا

تاریخ : 1402.03.16
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

آبسردکن ها یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین وسیله ها بخصوص در فصل تابستان می باشند، نوشیدن آب خنک در فصل گرما یکی از لذت بخش ترین کار ها می باشد و به همین دلیل امروزه آبسرد کن های زیادی دربرند ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند، آبسرد کن های کردا می باشد که در بهترین مدل ها و بهترین کیفیت در بازار عرضه می گردند و معمولا از آبسردکن های کردا در محیط های عمومی مانند بانک ها، اداره ها، باشگاه ها، پاساژ ها، ، مدارس، شرکت ها، سالن های آرایشی، بیمارستان ها و ... استفاده می شود و خرابی آن ها باعث کلافگی و تشدید گرما می شود، هر چند که آبسردکن ها صرفا برای تامین آب سرد نمی باشند و آب جوش مصرفی را نیز تامین می کنند، اما به نام آبسردکن معروف می باشند، آبسردکن کردا به دلیل پرکاربرد بودن و استفاده از آن در مکان های عمومی و عدم استفاده صحیح از آن ممکن است که دچار خرابی شود، در صورت مشاهده خرابی در این دستگاه باید اقدام به تعمیر آن کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های عیب یابی و تعمیر آبسرد کن کردا آشنا شوید.

 

تعمیر آبسردکن کردا

 

مشکلات رایج آبسردکن کردا

 • آب خروجی از آب سرد کن کردا بوی نامطبوعی می دهد
 • نشت آب، از پدال های آبسردکن کردا
 • آب سرد کن کردا روشن نمی شود
 • آبسردکن کردا آب را گرم نمی کند
 • آبسردکن کردا آب را خنک نمی کند
 • ایجاد صدا های غیرمعقول در آبسرد کن کردا
 • خروج و نشت آب از زیر ابسردکن کردا
 • پدال های آبسرد کن کردا شکسته است
 • فیلتر های آبسردکن کردا نیاز به تعویض داردند

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن کردا ، هنگامی که کار نمی کند

 

معمولا آبسردکن های کردا بعد از راه اندازی و نصب و قرار گرفتن در محل مورد نظر به صورت دائم کار می کنند، اما در برخی از موارد با فراهم بودن تمامی شرایط ممکن است که آب سرد کن کردا کار نکند.

در ابتدا توجه داشته باشید که برخی از آبسردکن های کردا به وسیله برق کار می کنند، بنابراین در این آبسردکن ها بررسی کنید که دو شاخه به پریز متصل است و جریان برق در پریز برقرار است.

از دیگر دلایلی که باعث کار نکردن آبسردکن های کردا می شود، تنظیم نبودن ترموستات دمایی می باشد. ترموستات جزو قطعات حساس و مهم در آب سردکن های کردا می باشد که وظیفه ی آن بعد از تنظیم دمای آبسردکن کردا شروع می شود و با شروع کار و بالا رفتن دمای آبسردکن کردا تا دمای مناسب فعالیت می کند و با رسیدن دمای آب به میزان تعیین شده فعالیت ترموستات متوقف می شود و بنابراین در صورت خرابی و کار نکردن ترموستات آبسرد کن کردا، دستگاه نیز کار نمی کند.

از دیگر علت های کار نکردن آبسردکن کردا خرابی در قسمت برد دستگاه می باشد، هر گونه اختلال و خرابی در برد آبسرد کن کردا عملکرد دستگاه را کاملا متوقف می کند.

سوختن خازن دستگاه از دیگر علت های کار نکردن آب سردکن کردا می باشد.

خراب بودن موتور آبسردکن کردا، از دیگر عواملی می باشد که باعث می شود، عملکرد دستگاه کاملا متوقف شود. برای تعمیر آبسردکن کردا در چنین حالتی حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای مدارسرویس کمک بگیرید.

 

 

تعمیر آبسردکن کردا هنگام نشت آب

 

از عمده مشکلاتی که معمولا در دستگاه های مخزن داری که با آب کار می کنند، به وجود می آید، نشت آب در دستگاه می باشد، در آبسرد کن های کردا نیز، آب ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی شود، نشت آب در آب سردکن های کردا ممکن است به دلیل، نشتی و سوراخ در قسمت مخزن آبسردکن کردا باشد، مخزن آبسردکن کردااز جنس پلاستیک و یا از جنس استیل می باشد، اگر علت نشت آب در آبسردکن کردا در این قسمت از آب سرد کن کردا نباشد، امکان داردکه اتصالات داخلی دستگاه مانند پمپ ضعیف باشد.

برای تعمیر آبسردکن کردا،هنگام نشت آب، اگر ایراد در مخزن باشد، باید برای جلوگیری از سرازیر شدن آب مخزن باید مخزن آبسردکن کردا را عایق بندی یا اصطلاحا مهر و موم کنید، اما اگر نشتی آب به دلیل ترک و یا وجود سوراخ در قسمت مخزن باشد، مخزن آبسرد کن کردا قابل ترمیم نیست و باید باید مخزن آبسردکن کردا خود را تعویض کنید، اگر علت نشت آب به دلیل ایراد در پمپ باشد باید پمپ آب سردکن کردا خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

اما اگر نشتی آب در آبسردکن کردا، به علت ضعیف بودن اتصالات داخلی باشد، در ابتدا باید آب سردکن را خاموش کنید و اتصال لوله در پشت آب سردکن کردا را قطع کنید و بررسی کنید که پمپ به درستی در جایگاه خود نصب شده است و در صورت هرگونه مشکل مجدد آن را نصب کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن کردا هنگام ایجاد صدای غیرمعقول حین کار

 

گاهی کارکرد آبسردکن کاملا طبیعی می باشد، اما حین کار صدا های غیرمعقلی از دستگاه تولید می شود، این مسئله به دلایل مختلفی در آبسردکن های کردا ایجاد می شود، یکی از علت های ایجاد صدا در آبسردکن کردا تراز نبودن، محل قرارگیری آب سردکن کردا می باشد، از دیگر دلایل تولید صدا در آبسردکن های کردا، شل بودن پیچ های موتور آب سردکن کردا و پیچ های کندانسور می باشد و یا ممکن است که پروانه های فن آبسردکن کردا شل شده باشد.

برای تعمیر آب سردکن کردا در هنگام ایجاد سر وصدا باید محل قرار گرفتن آبسرد کن کردا را بررسی کنید زیرا ممکن است که تراز نباشد و اگر تراز بود پیچ های نام برده آب سردکن کردا را بررسی کنید و در صورت نیاز و شل بودن، آن ها را سفت کنید و یا اگر پروانه فن شل شده باشد پیچ های آن را سفت کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسرد کن کردا هنگامی که کار موتور زیاد است اما بازدهی دستگاه کم است

 

گاهی مواقع نیز در آب سردکن های کردا، مدت کار موتور آبسرد کن کردا بیش از حد است اما بازدهی کار آب سردکن بسیار کم است و آب را کم خنک می کند، علت بروز این مشکل در آبسردکن های کردا موارد زیر می باشد :

 • کثیفی کندانسور
 • نبود جریان هوا روی کندانسور
 • کاهش گاز دستگاه

برای تعمیر آبسردکن کردا، در صورت بروز این مشکل باید کندانسور آبسردکن کردا را با مایع توزن شستشو دهید، و با گاز ازت سیکل آن را تمیز کنید، برای ایجاد جریان هوا روی کندانسور آبسردکن کردا اگر در مقابل دریچه تنفس هوای جلوی کندانسور مانعی قرار دارد، باید مانع را بردارید تا مشکل انتقال هوا، برطرف شود و اگر کمبود میزان گاز آبسرد کن کردا، باعث بروز این اتفاق می باشد، گاز مورد نیاز را به آبسردکن کردا تزریق کنید.

 

 

عیب یابی آبسرد کن کردا هنگامی که مدت کار موتور کم است ولی آب خنک می شود

 

در برخی موارد هم ممکن است که آب توزیع شده از آبسردکن کردا خنک باشد، اما مدت کار مواور کم و مدت خاموشی دستگاه بیشتر است، این مسئله در آبسردکن های کردا ممکن است به دلیل کم بودن درجه ولوم ترموستات، تنظیم نبودن ترموستات و خراب بودن ترموستات به وجود بیاید. برای تعمیر آبسرد کن کردا در هنگام بروز این مشکل باید ولوم ترموستات دستگاه را روی درجه ی بیشتر قرار دهید تا مشکل آبسردکن کردا بر طرف شود، در ادامه ترموستات را تنظیم کنید و اگر همچنان دچار مشکل بود ، ترموستات آبسردکن کردا را با مدل مشابه خودش تعویض کنید .

 

دسته بندی :  تعمیر آبسردکن

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال