تعمیر انواع آبسردکن سان استار

تاریخ : 1402.03.16
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

آبسردکن ها یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین وسیله ها بخصوص در فصل تابستان می باشند، نوشیدن آب خنک در فصل گرما یکی از لذت بخش ترین کار ها می باشد و به همین دلیل امروزه آبسرد کن های زیادی دربرند ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند، آبسرد کن های سان استار می باشد که در بهترین مدل ها و بهترین کیفیت در بازار عرضه می گردند و معمولا از آبسردکن های سان استار در محیط های عمومی مانند بانک ها، اداره ها، باشگاه ها، پاساژ ها، ، مدارس، شرکت ها، سالن های آرایشی، بیمارستان ها و ... استفاده می شود و خرابی آن ها باعث کلافگی و تشدید گرما می شود، هر چند که آبسردکن ها صرفا برای تامین آب سرد نمی باشند و آب جوش مصرفی را نیز تامین می کنند، اما به نام آبسردکن معروف می باشند، آبسردکن سان استار به دلیل پرکاربرد بودن و استفاده از آن در مکان های عمومی و عدم استفاده صحیح از آن ممکن است که دچار خرابی شود، در صورت مشاهده خرابی در این دستگاه باید اقدام به تعمیر آن کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های عیب یابی و تعمیر آبسرد کن سان استار آشنا شوید.

 

تعمیر آبسردکن سان استار

 

مشکلات رایج آبسردکن سان استار

 • آب خروجی از آب سرد کن سان استار بوی نامطبوعی می دهد
 • نشت آب، از پدال های آبسردکن سان استار
 • آب سرد کن سان استار روشن نمی شود
 • آبسردکن سان استار آب را گرم نمی کند
 • آبسردکن سان استار آب را خنک نمی کند
 • ایجاد صدا های غیرمعقول در آبسرد کن سان استار
 • خروج و نشت آب از زیر ابسردکن سان استار
 • پدال های آبسرد کن سان استار شکسته است
 • فیلتر های آبسردکن سان استار نیاز به تعویض داردند

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن سان استار ، هنگامی که کار نمی کند

 

معمولا آبسردکن های سان استار بعد از راه اندازی و نصب و قرار گرفتن در محل مورد نظر به صورت دائم کار می کنند، اما در برخی از موارد با فراهم بودن تمامی شرایط ممکن است که آب سرد کن سان استار کار نکند.

در ابتدا توجه داشته باشید که برخی از آبسردکن های سان استار به وسیله برق کار می کنند، بنابراین در این آبسردکن ها بررسی کنید که دو شاخه به پریز متصل است و جریان برق در پریز برقرار است.

از دیگر دلایلی که باعث کار نکردن آبسردکن های سان استار می شود، تنظیم نبودن ترموستات دمایی می باشد. ترموستات جزو قطعات حساس و مهم در آب سردکن های سان استار می باشد که وظیفه ی آن بعد از تنظیم دمای آبسردکن سان استار شروع می شود و با شروع کار و بالا رفتن دمای آبسردکن سان استار تا دمای مناسب فعالیت می کند و با رسیدن دمای آب به میزان تعیین شده فعالیت ترموستات متوقف می شود و بنابراین در صورت خرابی و کار نکردن ترموستات آبسرد کن سان استار، دستگاه نیز کار نمی کند.

از دیگر علت های کار نکردن آبسردکن سان استار خرابی در قسمت برد دستگاه می باشد، هر گونه اختلال و خرابی در برد آبسرد کن سان استار عملکرد دستگاه را کاملا متوقف می کند.

سوختن خازن دستگاه از دیگر علت های کار نکردن آب سردکن سان استار می باشد.

خراب بودن موتور آبسردکن سان استار، از دیگر عواملی می باشد که باعث می شود، عملکرد دستگاه کاملا متوقف شود. برای تعمیر آبسردکن سان استار در چنین حالتی حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای مدارسرویس کمک بگیرید.

 

 

تعمیر آبسردکن سان استار هنگام نشت آب

 

از عمده مشکلاتی که معمولا در دستگاه های مخزن داری که با آب کار می کنند، به وجود می آید، نشت آب در دستگاه می باشد، در آبسرد کن های سان استار نیز، آب ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی شود، نشت آب در آب سردکن های سان استار ممکن است به دلیل، نشتی و سوراخ در قسمت مخزن آبسردکن سان استار باشد، مخزن آبسردکن سان استاراز جنس پلاستیک و یا از جنس استیل می باشد، اگر علت نشت آب در آبسردکن سان استار در این قسمت از آب سرد کن سان استار نباشد، امکان داردکه اتصالات داخلی دستگاه مانند پمپ ضعیف باشد.

برای تعمیر آبسردکن سان استار،هنگام نشت آب، اگر ایراد در مخزن باشد، باید برای جلوگیری از سرازیر شدن آب مخزن باید مخزن آبسردکن سان استار را عایق بندی یا اصطلاحا مهر و موم کنید، اما اگر نشتی آب به دلیل ترک و یا وجود سوراخ در قسمت مخزن باشد، مخزن آبسرد کن سان استار قابل ترمیم نیست و باید باید مخزن آبسردکن سان استار خود را تعویض کنید، اگر علت نشت آب به دلیل ایراد در پمپ باشد باید پمپ آب سردکن سان استار خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

اما اگر نشتی آب در آبسردکن سان استار، به علت ضعیف بودن اتصالات داخلی باشد، در ابتدا باید آب سردکن را خاموش کنید و اتصال لوله در پشت آب سردکن سان استار را قطع کنید و بررسی کنید که پمپ به درستی در جایگاه خود نصب شده است و در صورت هرگونه مشکل مجدد آن را نصب کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن سان استار هنگام ایجاد صدای غیرمعقول حین کار

 

گاهی کارکرد آبسردکن کاملا طبیعی می باشد، اما حین کار صدا های غیرمعقلی از دستگاه تولید می شود، این مسئله به دلایل مختلفی در آبسردکن های سان استار ایجاد می شود، یکی از علت های ایجاد صدا در آبسردکن سان استار تراز نبودن، محل قرارگیری آب سردکن سان استار می باشد، از دیگر دلایل تولید صدا در آبسردکن های سان استار، شل بودن پیچ های موتور آب سردکن سان استار و پیچ های کندانسور می باشد و یا ممکن است که پروانه های فن آبسردکن سان استار شل شده باشد.

برای تعمیر آب سردکن سان استار در هنگام ایجاد سر وصدا باید محل قرار گرفتن آبسرد کن سان استار را بررسی کنید زیرا ممکن است که تراز نباشد و اگر تراز بود پیچ های نام برده آب سردکن سان استار را بررسی کنید و در صورت نیاز و شل بودن، آن ها را سفت کنید و یا اگر پروانه فن شل شده باشد پیچ های آن را سفت کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسرد کن سان استار هنگامی که کار موتور زیاد است اما بازدهی دستگاه کم است

 

گاهی مواقع نیز در آب سردکن های سان استار، مدت کار موتور آبسرد کن سان استار بیش از حد است اما بازدهی کار آب سردکن بسیار کم است و آب را کم خنک می کند، علت بروز این مشکل در آبسردکن های سان استار موارد زیر می باشد :

 • کثیفی کندانسور
 • نبود جریان هوا روی کندانسور
 • کاهش گاز دستگاه

برای تعمیر آبسردکن سان استار، در صورت بروز این مشکل باید کندانسور آبسردکن سان استار را با مایع توزن شستشو دهید، و با گاز ازت سیکل آن را تمیز کنید، برای ایجاد جریان هوا روی کندانسور آبسردکن سان استار اگر در مقابل دریچه تنفس هوای جلوی کندانسور مانعی قرار دارد، باید مانع را بردارید تا مشکل انتقال هوا، برطرف شود و اگر کمبود میزان گاز آبسرد کن سان استار، باعث بروز این اتفاق می باشد، گاز مورد نیاز را به آبسردکن سان استار تزریق کنید.

 

 

عیب یابی آبسرد کن سان استار هنگامی که مدت کار موتور کم است ولی آب خنک می شود

 

در برخی موارد هم ممکن است که آب توزیع شده از آبسردکن سان استار خنک باشد، اما مدت کار مواور کم و مدت خاموشی دستگاه بیشتر است، این مسئله در آبسردکن های سان استار ممکن است به دلیل کم بودن درجه ولوم ترموستات، تنظیم نبودن ترموستات و خراب بودن ترموستات به وجود بیاید. برای تعمیر آبسرد کن سان استار در هنگام بروز این مشکل باید ولوم ترموستات دستگاه را روی درجه ی بیشتر قرار دهید تا مشکل آبسردکن سان استار بر طرف شود، در ادامه ترموستات را تنظیم کنید و اگر همچنان دچار مشکل بود ، ترموستات آبسردکن سان استار را با مدل مشابه خودش تعویض کنید .

 

دسته بندی :  تعمیر آبسردکن

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال