تعمیر انواع آبسردکن آمانا

تاریخ : 1402.03.14
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

آبسردکن ها یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین وسیله ها بخصوص در فصل تابستان می باشند، نوشیدن آب خنک در فصل گرما یکی از لذت بخش ترین کار ها می باشد و به همین دلیل امروزه آبسرد کن های زیادی دربرند ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند، آبسرد کن های آمانا می باشد که در بهترین مدل ها و بهترین کیفیت در بازار عرضه می گردند و معمولا از آبسردکن های آمانا در محیط های عمومی مانند بانک ها، اداره ها، باشگاه ها، پاساژ ها، ، مدارس، شرکت ها، سالن های آرایشی، بیمارستان ها و ... استفاده می شود و خرابی آن ها باعث کلافگی و تشدید گرما می شود، هر چند که آبسردکن ها صرفا برای تامین آب سرد نمی باشند و آب جوش مصرفی را نیز تامین می کنند، اما به نام آبسردکن معروف می باشند، آبسردکن آمانا به دلیل پرکاربرد بودن و استفاده از آن در مکان های عمومی و عدم استفاده صحیح از آن ممکن است که دچار خرابی شود، در صورت مشاهده خرابی در این دستگاه باید اقدام به تعمیر آن کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های عیب یابی و تعمیر آبسرد کن آمانا آشنا شوید.

 

تعمیر آبسردکن آمانا

 

مشکلات رایج آبسردکن آمانا

 • آب خروجی از آب سرد کن آمانا بوی نامطبوعی می دهد
 • نشت آب، از پدال های آبسردکن آمانا
 • آب سرد کن آمانا روشن نمی شود
 • آبسردکن آمانا آب را گرم نمی کند
 • آبسردکن آمانا آب را خنک نمی کند
 • ایجاد صدا های غیرمعقول در آبسرد کن آمانا
 • خروج و نشت آب از زیر ابسردکن آمانا
 • پدال های آبسرد کن آمانا شکسته است
 • فیلتر های آبسردکن آمانا نیاز به تعویض داردند

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن آمانا ، هنگامی که کار نمی کند

 

معمولا آبسردکن های آمانا بعد از راه اندازی و نصب و قرار گرفتن در محل مورد نظر به صورت دائم کار می کنند، اما در برخی از موارد با فراهم بودن تمامی شرایط ممکن است که آب سرد کن آمانا کار نکند.

در ابتدا توجه داشته باشید که برخی از آبسردکن های آمانا به وسیله برق کار می کنند، بنابراین در این آبسردکن ها بررسی کنید که دو شاخه به پریز متصل است و جریان برق در پریز برقرار است.

از دیگر دلایلی که باعث کار نکردن آبسردکن های آمانا می شود، تنظیم نبودن ترموستات دمایی می باشد. ترموستات جزو قطعات حساس و مهم در آب سردکن های آمانا می باشد که وظیفه ی آن بعد از تنظیم دمای آبسردکن آمانا شروع می شود و با شروع کار و بالا رفتن دمای آبسردکن آمانا تا دمای مناسب فعالیت می کند و با رسیدن دمای آب به میزان تعیین شده فعالیت ترموستات متوقف می شود و بنابراین در صورت خرابی و کار نکردن ترموستات آبسرد کن آمانا، دستگاه نیز کار نمی کند.

از دیگر علت های کار نکردن آبسردکن آمانا خرابی در قسمت برد دستگاه می باشد، هر گونه اختلال و خرابی در برد آبسرد کن آمانا عملکرد دستگاه را کاملا متوقف می کند.

سوختن خازن دستگاه از دیگر علت های کار نکردن آب سردکن آمانا می باشد.

خراب بودن موتور آبسردکن آمانا، از دیگر عواملی می باشد که باعث می شود، عملکرد دستگاه کاملا متوقف شود. برای تعمیر آبسردکن آمانا در چنین حالتی حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای مدارسرویس کمک بگیرید.

 

 

تعمیر آبسردکن آمانا هنگام نشت آب

 

از عمده مشکلاتی که معمولا در دستگاه های مخزن داری که با آب کار می کنند، به وجود می آید، نشت آب در دستگاه می باشد، در آبسرد کن های آمانا نیز، آب ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی شود، نشت آب در آب سردکن های آمانا ممکن است به دلیل، نشتی و سوراخ در قسمت مخزن آبسردکن آمانا باشد، مخزن آبسردکن آمانااز جنس پلاستیک و یا از جنس استیل می باشد، اگر علت نشت آب در آبسردکن آمانا در این قسمت از آب سرد کن آمانا نباشد، امکان داردکه اتصالات داخلی دستگاه مانند پمپ ضعیف باشد.

برای تعمیر آبسردکن آمانا،هنگام نشت آب، اگر ایراد در مخزن باشد، باید برای جلوگیری از سرازیر شدن آب مخزن باید مخزن آبسردکن آمانا را عایق بندی یا اصطلاحا مهر و موم کنید، اما اگر نشتی آب به دلیل ترک و یا وجود سوراخ در قسمت مخزن باشد، مخزن آبسرد کن آمانا قابل ترمیم نیست و باید باید مخزن آبسردکن آمانا خود را تعویض کنید، اگر علت نشت آب به دلیل ایراد در پمپ باشد باید پمپ آب سردکن آمانا خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

اما اگر نشتی آب در آبسردکن آمانا، به علت ضعیف بودن اتصالات داخلی باشد، در ابتدا باید آب سردکن را خاموش کنید و اتصال لوله در پشت آب سردکن آمانا را قطع کنید و بررسی کنید که پمپ به درستی در جایگاه خود نصب شده است و در صورت هرگونه مشکل مجدد آن را نصب کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن آمانا هنگام ایجاد صدای غیرمعقول حین کار

 

گاهی کارکرد آبسردکن کاملا طبیعی می باشد، اما حین کار صدا های غیرمعقلی از دستگاه تولید می شود، این مسئله به دلایل مختلفی در آبسردکن های آمانا ایجاد می شود، یکی از علت های ایجاد صدا در آبسردکن آمانا تراز نبودن، محل قرارگیری آب سردکن آمانا می باشد، از دیگر دلایل تولید صدا در آبسردکن های آمانا، شل بودن پیچ های موتور آب سردکن آمانا و پیچ های کندانسور می باشد و یا ممکن است که پروانه های فن آبسردکن آمانا شل شده باشد.

برای تعمیر آب سردکن آمانا در هنگام ایجاد سر وصدا باید محل قرار گرفتن آبسرد کن آمانا را بررسی کنید زیرا ممکن است که تراز نباشد و اگر تراز بود پیچ های نام برده آب سردکن آمانا را بررسی کنید و در صورت نیاز و شل بودن، آن ها را سفت کنید و یا اگر پروانه فن شل شده باشد پیچ های آن را سفت کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسرد کن آمانا هنگامی که کار موتور زیاد است اما بازدهی دستگاه کم است

 

گاهی مواقع نیز در آب سردکن های آمانا، مدت کار موتور آبسرد کن آمانا بیش از حد است اما بازدهی کار آب سردکن بسیار کم است و آب را کم خنک می کند، علت بروز این مشکل در آبسردکن های آمانا موارد زیر می باشد :

 • کثیفی کندانسور
 • نبود جریان هوا روی کندانسور
 • کاهش گاز دستگاه

برای تعمیر آبسردکن آمانا، در صورت بروز این مشکل باید کندانسور آبسردکن آمانا را با مایع توزن شستشو دهید، و با گاز ازت سیکل آن را تمیز کنید، برای ایجاد جریان هوا روی کندانسور آبسردکن آمانا اگر در مقابل دریچه تنفس هوای جلوی کندانسور مانعی قرار دارد، باید مانع را بردارید تا مشکل انتقال هوا، برطرف شود و اگر کمبود میزان گاز آبسرد کن آمانا، باعث بروز این اتفاق می باشد، گاز مورد نیاز را به آبسردکن آمانا تزریق کنید.

 

 

عیب یابی آبسرد کن آمانا هنگامی که مدت کار موتور کم است ولی آب خنک می شود

 

در برخی موارد هم ممکن است که آب توزیع شده از آبسردکن آمانا خنک باشد، اما مدت کار مواور کم و مدت خاموشی دستگاه بیشتر است، این مسئله در آبسردکن های آمانا ممکن است به دلیل کم بودن درجه ولوم ترموستات، تنظیم نبودن ترموستات و خراب بودن ترموستات به وجود بیاید. برای تعمیر آبسرد کن آمانا در هنگام بروز این مشکل باید ولوم ترموستات دستگاه را روی درجه ی بیشتر قرار دهید تا مشکل آبسردکن آمانا بر طرف شود، در ادامه ترموستات را تنظیم کنید و اگر همچنان دچار مشکل بود ، ترموستات آبسردکن آمانا را با مدل مشابه خودش تعویض کنید .

 

دسته بندی :  تعمیر آبسردکن

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال