تعمیر انواع آبسردکن آبسال

تاریخ : 1402.03.15
نویسنده : MadarService
نظرات : 0

آبسردکن ها یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین وسیله ها بخصوص در فصل تابستان می باشند، نوشیدن آب خنک در فصل گرما یکی از لذت بخش ترین کار ها می باشد و به همین دلیل امروزه آبسرد کن های زیادی دربرند ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند، آبسرد کن های آبسال می باشد که در بهترین مدل ها و بهترین کیفیت در بازار عرضه می گردند و معمولا از آبسردکن های آبسال در محیط های عمومی مانند بانک ها، اداره ها، باشگاه ها، پاساژ ها، ، مدارس، شرکت ها، سالن های آرایشی، بیمارستان ها و ... استفاده می شود و خرابی آن ها باعث کلافگی و تشدید گرما می شود، هر چند که آبسردکن ها صرفا برای تامین آب سرد نمی باشند و آب جوش مصرفی را نیز تامین می کنند، اما به نام آبسردکن معروف می باشند، آبسردکن آبسال به دلیل پرکاربرد بودن و استفاده از آن در مکان های عمومی و عدم استفاده صحیح از آن ممکن است که دچار خرابی شود، در صورت مشاهده خرابی در این دستگاه باید اقدام به تعمیر آن کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های عیب یابی و تعمیر آبسرد کن آبسال آشنا شوید.

 

تعمیر آبسردکن آبسال

 

مشکلات رایج آبسردکن آبسال

 • آب خروجی از آب سرد کن آبسال بوی نامطبوعی می دهد
 • نشت آب، از پدال های آبسردکن آبسال
 • آب سرد کن آبسال روشن نمی شود
 • آبسردکن آبسال آب را گرم نمی کند
 • آبسردکن آبسال آب را خنک نمی کند
 • ایجاد صدا های غیرمعقول در آبسرد کن آبسال
 • خروج و نشت آب از زیر ابسردکن آبسال
 • پدال های آبسرد کن آبسال شکسته است
 • فیلتر های آبسردکن آبسال نیاز به تعویض داردند

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن آبسال ، هنگامی که کار نمی کند

 

معمولا آبسردکن های آبسال بعد از راه اندازی و نصب و قرار گرفتن در محل مورد نظر به صورت دائم کار می کنند، اما در برخی از موارد با فراهم بودن تمامی شرایط ممکن است که آب سرد کن آبسال کار نکند.

در ابتدا توجه داشته باشید که برخی از آبسردکن های آبسال به وسیله برق کار می کنند، بنابراین در این آبسردکن ها بررسی کنید که دو شاخه به پریز متصل است و جریان برق در پریز برقرار است.

از دیگر دلایلی که باعث کار نکردن آبسردکن های آبسال می شود، تنظیم نبودن ترموستات دمایی می باشد. ترموستات جزو قطعات حساس و مهم در آب سردکن های آبسال می باشد که وظیفه ی آن بعد از تنظیم دمای آبسردکن آبسال شروع می شود و با شروع کار و بالا رفتن دمای آبسردکن آبسال تا دمای مناسب فعالیت می کند و با رسیدن دمای آب به میزان تعیین شده فعالیت ترموستات متوقف می شود و بنابراین در صورت خرابی و کار نکردن ترموستات آبسرد کن آبسال، دستگاه نیز کار نمی کند.

از دیگر علت های کار نکردن آبسردکن آبسال خرابی در قسمت برد دستگاه می باشد، هر گونه اختلال و خرابی در برد آبسرد کن آبسال عملکرد دستگاه را کاملا متوقف می کند.

سوختن خازن دستگاه از دیگر علت های کار نکردن آب سردکن آبسال می باشد.

خراب بودن موتور آبسردکن آبسال، از دیگر عواملی می باشد که باعث می شود، عملکرد دستگاه کاملا متوقف شود. برای تعمیر آبسردکن آبسال در چنین حالتی حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای مدارسرویس کمک بگیرید.

 

 

تعمیر آبسردکن آبسال هنگام نشت آب

 

از عمده مشکلاتی که معمولا در دستگاه های مخزن داری که با آب کار می کنند، به وجود می آید، نشت آب در دستگاه می باشد، در آبسرد کن های آبسال نیز، آب ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی شود، نشت آب در آب سردکن های آبسال ممکن است به دلیل، نشتی و سوراخ در قسمت مخزن آبسردکن آبسال باشد، مخزن آبسردکن آبسالاز جنس پلاستیک و یا از جنس استیل می باشد، اگر علت نشت آب در آبسردکن آبسال در این قسمت از آب سرد کن آبسال نباشد، امکان داردکه اتصالات داخلی دستگاه مانند پمپ ضعیف باشد.

برای تعمیر آبسردکن آبسال،هنگام نشت آب، اگر ایراد در مخزن باشد، باید برای جلوگیری از سرازیر شدن آب مخزن باید مخزن آبسردکن آبسال را عایق بندی یا اصطلاحا مهر و موم کنید، اما اگر نشتی آب به دلیل ترک و یا وجود سوراخ در قسمت مخزن باشد، مخزن آبسرد کن آبسال قابل ترمیم نیست و باید باید مخزن آبسردکن آبسال خود را تعویض کنید، اگر علت نشت آب به دلیل ایراد در پمپ باشد باید پمپ آب سردکن آبسال خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

اما اگر نشتی آب در آبسردکن آبسال، به علت ضعیف بودن اتصالات داخلی باشد، در ابتدا باید آب سردکن را خاموش کنید و اتصال لوله در پشت آب سردکن آبسال را قطع کنید و بررسی کنید که پمپ به درستی در جایگاه خود نصب شده است و در صورت هرگونه مشکل مجدد آن را نصب کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسردکن آبسال هنگام ایجاد صدای غیرمعقول حین کار

 

گاهی کارکرد آبسردکن کاملا طبیعی می باشد، اما حین کار صدا های غیرمعقلی از دستگاه تولید می شود، این مسئله به دلایل مختلفی در آبسردکن های آبسال ایجاد می شود، یکی از علت های ایجاد صدا در آبسردکن آبسال تراز نبودن، محل قرارگیری آب سردکن آبسال می باشد، از دیگر دلایل تولید صدا در آبسردکن های آبسال، شل بودن پیچ های موتور آب سردکن آبسال و پیچ های کندانسور می باشد و یا ممکن است که پروانه های فن آبسردکن آبسال شل شده باشد.

برای تعمیر آب سردکن آبسال در هنگام ایجاد سر وصدا باید محل قرار گرفتن آبسرد کن آبسال را بررسی کنید زیرا ممکن است که تراز نباشد و اگر تراز بود پیچ های نام برده آب سردکن آبسال را بررسی کنید و در صورت نیاز و شل بودن، آن ها را سفت کنید و یا اگر پروانه فن شل شده باشد پیچ های آن را سفت کنید.

 

 

عیب یابی و تعمیر آبسرد کن آبسال هنگامی که کار موتور زیاد است اما بازدهی دستگاه کم است

 

گاهی مواقع نیز در آب سردکن های آبسال، مدت کار موتور آبسرد کن آبسال بیش از حد است اما بازدهی کار آب سردکن بسیار کم است و آب را کم خنک می کند، علت بروز این مشکل در آبسردکن های آبسال موارد زیر می باشد :

 • کثیفی کندانسور
 • نبود جریان هوا روی کندانسور
 • کاهش گاز دستگاه

برای تعمیر آبسردکن آبسال، در صورت بروز این مشکل باید کندانسور آبسردکن آبسال را با مایع توزن شستشو دهید، و با گاز ازت سیکل آن را تمیز کنید، برای ایجاد جریان هوا روی کندانسور آبسردکن آبسال اگر در مقابل دریچه تنفس هوای جلوی کندانسور مانعی قرار دارد، باید مانع را بردارید تا مشکل انتقال هوا، برطرف شود و اگر کمبود میزان گاز آبسرد کن آبسال، باعث بروز این اتفاق می باشد، گاز مورد نیاز را به آبسردکن آبسال تزریق کنید.

 

 

عیب یابی آبسرد کن آبسال هنگامی که مدت کار موتور کم است ولی آب خنک می شود

 

در برخی موارد هم ممکن است که آب توزیع شده از آبسردکن آبسال خنک باشد، اما مدت کار مواور کم و مدت خاموشی دستگاه بیشتر است، این مسئله در آبسردکن های آبسال ممکن است به دلیل کم بودن درجه ولوم ترموستات، تنظیم نبودن ترموستات و خراب بودن ترموستات به وجود بیاید. برای تعمیر آبسرد کن آبسال در هنگام بروز این مشکل باید ولوم ترموستات دستگاه را روی درجه ی بیشتر قرار دهید تا مشکل آبسردکن آبسال بر طرف شود، در ادامه ترموستات را تنظیم کنید و اگر همچنان دچار مشکل بود ، ترموستات آبسردکن آبسال را با مدل مشابه خودش تعویض کنید .

 

دسته بندی :  تعمیر آبسردکن

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

تلفن سرویسکار کولر گازی ادمیرال